RG59 RG6 F конектор

RG59 RG6 F конектор

Краток опис:

RG59 RG6 F CONNECTOR Specifications RF Connector 1.Accept 0.5~1.0mm Center Conductor 2.Low Cost with High Performance Features: 1.Excellent insertion/withdrawal characteristics 2.BeCu contact is available from 0.55~1.02mm center conductor sizes 3.Copper body  (Zinc ally body available at your request) Applications: 1.CATV 2.Set Top Boxes 3.Cable Assemblies 4.Cable Modems Electronical Specifications F type catv Connector compressed Color: g...


 • ФОБ Цена: unknow
 • Мин.нарачката Количина: 5000pcs
 • Набавка Способност: 500000pcs / месец
 • Порт: Шангај
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  RG59 RG6 F конектор
  спецификации
  RF конектор
  1.Accept 0.5 ~ 1.0mm центар Диригент
  2.Ниска цена со високи перформанси
  Карактеристики:
  1.Excellent вметнување / карактеристики повлекување
  2.BeCu контакт е на располагање од 0,55 ~ 1.02mm центар големини диригент
  3.Copper тело (цинк сојузник телото на располагање кај вашиот барање)
  Апликации:
  1.CATV
  2.Set топ боксови
  3.Cable собранија
  4.Cable модеми
  електронски информации
  CATV F тип конектор компресирана
  Боја: златна обложен
  Материјали: Нов Месинг
  Големина: За коаксијален кабел RG6
  затворени постојан
  Со високи перформанси никел позлатен конектор ѓ компресирана за кабел RG6
  Универзална така што работи со сите RG-6 кабел (60% преку Quad)
  Компресија на конектор со двоен О-прстени
  Сите месинг Градежништво
  Пакување: 50 или 100 парчиња во една јасна торба
  Ги исполнува SCTE Спецификации
  Спецификација на производот
  Пропусен опсег: 0MHz да 3GHz
  импеданса: 75Ohms
  Враќање Загуба: Минимална -30 dB до 3GHz
  Внесената загуба: Помалку од 10dB на 3GHz
  Ефективност на оклопувањето: Ehanced од 25dB
  Работна температура: -40 ° С до + 140 ° F (-40 ° C до + 60 ° C)
  Кабел задржување: 45lbs минимум
  Ги исполнува или надминува сите SCTE Спецификации

 • Претходно:
 • Следно:

 • Испратете ја вашата порака:

  Прашање Сега
  • * CAPTCHA: Ве молиме изберете Truck

  Поврзани производи

  Прашање Сега
  • * CAPTCHA: Ве молиме изберете Cup

  WhatsApp Online Chat !