PH7-3151 RG59, RG6 КОМПРЕСИЈА ПРИКЛУЧОК

PH7-3151 RG59, RG6 КОМПРЕСИЈА ПРИКЛУЧОК

Краток опис:

Спецификации RF конектори 1.Accept 0.5 ~ 1.0mm центар Диригент 2.Ниска цена со високи перформанси карактеристики: 1.Excellent вметнување / карактеристики повлекување 2.BeCu контакт е на располагање од 0,55 ~ 1.02mm диригент центар големини 3.Copper тело (цинк сојузник тело достапен на вашето барање) Апликации: 1.CATV 2.Set топ боксови 3.Cable собранија 4.Cable модеми електронско тип Спецификации CATV F конектор компримиран Боја: Никел материјали: Нов месинг Големина: За коаксијален кабел RG6 Затворени постојан Повисока ...


 • ФОБ Цена: unknow
 • Мин.нарачката Количина: 5000pcs
 • Набавка Способност: 500000pcs / месец
 • Порт: Шангај
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  спецификации

  RF конектори
  1.Accept 0.5 ~ 1.0mm центар Диригент
  2.Ниска цена со високи перформанси

  Карактеристики:
  1.Excellent вметнување / карактеристики повлекување
  2.BeCu контакт е на располагање од 0,55 ~ 1.02mm диригент центар големини
  3.Copper тело (цинк тело сојузник на располагање кај вашиот барање)

  Апликации:
  1.CATV
  2.Set топ боксови
  3.Cable собранија
  4.Cable модеми

  Електронски Спецификации
  тип Ф Кабелски конектор компримиран
  Боја: Никел
  Материјали: Нов Месинг
  Големина: За коаксијален кабел RG6
  Затворени постојани
  високи перформанси никел позлатен конектор ѓ компресирана за кабел RG6
  Универзална така што работи со сите RG6 кабел (60% преку Quad)
  Компресија Конектор со двојно О-прстени
  Сите месинг градежништво

  Пакување: 50 или 100 парчиња во една јасна торба
  Одговара SCTE Спецификации7420CIMG0443DSC_21072017062211162320170622111720


 • Претходно:
 • Следно:

 • Испратете ја вашата порака:

  Прашање Сега
  • * CAPTCHA: Ве молиме изберете Cup

  Поврзани производи

  Прашање Сега
  • * CAPTCHA: Ве молиме изберете куќа

  WhatsApp Online Chat !